Inżynieria odwrotna

Udostępnij:

Wyzwanie

Klient zwrócił się do nas z prośbą o rekonstrukcję zbiornika płynu chłodniczego, który uległ uszkodzeniu z powodu wad konstrukcyjnych, a jego części zamienne są niedostępne na wolnym rynku.

Nasza rola

Na początek wykonaliśmy dokładne skanowanie 3D uszkodzonego zbiornika. Na podstawie skanu 3D wykonaliśmy model potrzebnej części. Na życzenie Klienta jednocześnie udoskonaliliśmy konstrukcję. Po zatwierdzeniu zmian przez Klienta wykonaliśmy druk 3D zbiornika z tworzywa o właściwościach zbliżonych do oryginału oraz przekazaliśmy gotowy prototyp do testów. Po zatwierdzeniu próbnego pojemnika Klient dodatkowo zdecydował się na drukowanie 3D części zapasowych dla pozostałych maszyn używanych w jego zakładzie.

Wykorzystane usługi

Opinia

Wykonany element po wprowadzeniu zmian okazał się lepszy od oryginału. Idealnie wpasował się w istniejący układ chłodzenia, dzięki czemu działa bez zarzutów. Dodatkowo cała operacja od chwili otrzymania zlecenia, do momentu przekazania wydruku trwała zaledwie dwa dni, czyli krócej niż znalezienie i zamówienie zamiennika z rynku.

Udostępnij:

Potrzebujesz pomocy?

Pogotowie jakościowe

    Proszę o kontakt