Rentgen XCUBe

Jak rozwiązaliśmy problem związany z niedziałającym podzespołem elektrycznym.

Udostępnij:

Wyzwanie

Jeden z producentów przewodów elektrycznych otrzymał reklamację od swojego klienta z powodu niedziałającego podzespołu elektrycznego. Niestety, reklamowanego elementu nie dało się przeanalizować bez jego całkowitego zniszczenia, a na to nie została wyrażona zgoda. Zwrócono się zatem o pomoc do SGP Quality Lab.

Nasza rola

Zaproponowaliśmy nieniszczące badanie urządzeniem radiograficznym. Dla dokładnej analizy zgłoszonego problemu wykonaliśmy serię pojedynczych zdjęć pod różnymi kątami nachylenia. Rentgen wykazał, że fragment przewodu elektrycznego jest uszkodzony, przez co doszło do zwarcia przewodów. Byliśmy także w stanie precyzyjnie określić miejsce zwarcia oraz rozmiar uszkodzenia.

Wykorzystane usługi

Opinia

Dzięki nieniszczącemu badaniu komponentów zaproponowanego przez SGP Quality Lab udało nam się wyeliminować z procesu niezgodne części oraz uniknąć ich dalszego montażu. Dzięki temu nie ponieśliśmy dodatkowych kosztów związanych z nieświadomą produkcją części niezgodnych oraz dalej w konsekwencji reklamacji od klienta. Gorąco polecam współpracę z firmą. Dla mnie najważniejsze, było to, że ludzie z którymi rozwiązywałem problem byli fachowcami i potrafili podzielić się swoją wiedzą.

Udostępnij:

Potrzebujesz pomocy?

Pogotowie jakościowe

    Proszę o kontakt