Skanowanie 3D

Udostępnij:

Projektowanie 3D przymiarów to doskonały sposób na wypracowanie precyzyjnych elementów, które mogą potem zostać wykorzystane w procesie produkcyjnym. Nowoczesne zakłady przemysłowe muszą opierać swoją działalność na rozwiązaniach wykorzystujących technologię 3D, dlatego projektowanie CAD zakłada także stosowanie tej technologii.

Skanowanie 3D – nowoczesna technologia w służbie przemysłowi

Skanowanie 3D to nowoczesna technologia, która polega na zbieraniu przez skaner 3D współrzędnych punktów z przestrzeni badanego detalu. W efekcie tworzy się chmurę punktów – model MESH, umożliwiający naszej firmie świadczenie specjalistycznych usług skanowania 3D. Tworzone modele pozwalają zapoznać się dokładnie z badanym obiektem i dzięki temu uzyskuje się precyzyjny obraz, w ramach którego można ocenić niedoskonałości, porównać z tym, jakie były rysunki techniczne CNC i ocenić czy modelowanie CAD jest zgodne ze zrealizowanym obiektem

Przy pomocy precyzyjnego skanowania 3D, możliwa jest niezwykle dokładna kontrola jakości

Dzięki naszym usługom skanowania 3D przemysłowego zapewniamy firmom sektora inżynierii odwrotnej efektywne i precyzyjne wykonanie skanów. Przy użyciu rysunków technicznych cnc, nasze usługi skanowania trójwymiarowego oferują wyniki na najwyższym poziomie. Oprogramowanie, którym dysponujemy, umożliwia przeprowadzenie rzetelnej analizy skanów, sprawdzenie ich poprawności wymiarowej i geometrycznej oraz wykrycie ewentualnych wad. Wykorzystywane maszyny sprawiają, że nasze centrum jakościowe jest w stanie wykonać różne rodzaje kontroli jakości i zawsze uzyskuje precyzyjne, przydatne firmom wyniki.

Skanowanie 3D oraz projektowanie 3D przymiarów

Poza profesjonalnym skanowaniem 3d oferujemy również kompleksowe usługi z zakresu projektowania CAD i modelowania CAD. Nasza oferta obejmuje projektowanie modelu CAD, projektowanie oraz wykonanie analizy 3D przy użyciu metody SLA. To przemysłowe projektowanie i skanowanie, które zapewnia najwyższą jakość i precyzję. Dla firm, które przygotowują proces produkcyjny, profesjonalne projektowanie przez doświadczonych wykonawców ma szczególne znaczenie. U nas można liczyć na takie projekty, a jednocześnie otrzymać wysokiej jakości projekt, który może być potem poddany kontroli jakości. W tym celu można postawić na realizowane przez nas badania nieniszczące.

Kompleksowa kontrola jakości z użyciem nowoczesnych metod

Wykorzystujemy różne rodzaje kontroli jakości, by zagwarantować najwyższe standardy naszych usług. Realizujemy pełne skanowanie 3D detalu, a następnie – porównanie z dostarczonym przez Klienta rysunkiem 2D. Na podstawie wyników skanu przemysłowego kontrolujemy jakość produktu i określamy poprawność wykonania elementu. Jesteśmy w stanie zaoferować kompleksowy system kontroli jakości na każdym etapie produkcji.

Skanowanie wielkogabarytowe i tworzenie modelu MESH

Realizujemy skanowanie wielkogabarytowe – skan detali o dużym gabarycie, wraz ze stworzeniem modelu MESH. Na podstawie skanu dokonuje się analizy porównawczej z dostarczonym modelem CAD elementu.

Postaw na współpracę z doświadczonym wykonawcą

Każdy, kto szuka dla swojej firmy profesjonalnej kontroli jakości, może bez obaw decydować się na współpracę z naszą firmą. Rozwijamy się i dążymy do udoskonalenia naszych badań. Wszystkich zainteresowanych usługami zapraszamy do kontaktu, przedstawimy proponowane usługi, a nasi specjaliści dobiorą konkretne propozycje zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami klienta.

SGP Quality Lab_projektor optyczny

Zastosowanie skanera 3D

Uruchomienie nowej formy wtryskowej u jednego z naszych Klientów wymusiło konieczność potwierdzenia zgodności wyprodukowanych przy jej użyciu części.

Czytaj więcej

Kontakt z ekspertem

Zdjęcie Bartłomieja Szybeckiego

Bartłomiej Szybecki
Key Account Manager

+48 884 311 422
bartlomiej.szybecki@sgpgroup.eu

Galeria zdjęć

Wykorzystana maszyna

Skaner 3D

Skaner 3D Handyscan firmy Creaform pozwala na szybki skan obiektów w celach pomiarowych.

Czytaj więcej

Etapy pracy

Ikona Telefon

1.Zainteresowanie

Ikona Oferta

2.Oferta

Ikona Uścisk dłoni

3.Zamówienie

4.Skanowanie

5.Analiza

6.Raport

Ikona walidacja

7.Dostarczenie wyników