sgp quality lab_projektor pomiarowy

Wykorzystanie projektora pomiarowego do rozwiązania problemu Klienta

Udostępnij:

Wyzwanie

Nowy Klient zaobserwował problem podczas montażu części z użyciem nitów wykorzystywanych w procesie produkcyjnym. Zdefiniowany problem nie występował na każdej zmontowanej sztuce. Podejrzana dostawa została losowo zweryfikowana przez dział jakości, który zdiagnozował niezgodność wymiarową zbadanych komponentów w zablokowanej partii. Chcąc szybko skontrolować dużą partię detali i odseparować niezgodne elementy zgłosił się do SGP Quality Lab. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu była cyfrowa analiza.

 

Projektor cyfrowy

Nasza rola

Zaproponowaliśmy kontrolę seryjną na projektorze pomiarowym. Na podstawie informacji zawartych w dostarczonej dokumentacji technicznej przygotowaliśmy specjalny program do kontroli na projektorze. Aby proces przebiegał sprawniej, dodatkowo wydrukowaliśmy na naszej drukarce 3D tackę kontrolną umożliwiającą odpowiednie wypozycjonowanie badanych elementów. Selekcji została poddana partia dostarczona przez klienta w wyniku czego szybko odseparowano części niezgodne od zgodnych.

Opinia

Zaawansowana kontrola seryjna na projektorze pomiarowym pozwoliła zapobiec wprowadzeniu wadliwych części do procesu produkcyjnego, ponieważ przekazane do SGP Quality Lab sztuki zostały zmierzone, a do produkcji trafiły tylko te prawidłowe. Użycie do tego celu projektora pomiarowego okazało się być najszybszą metodą wyizolowania niezgodności. Żadna z innych dostępnych nam metod nie zapewniłaby tak wysokiej skuteczności, w tak krótkim okresie czasu” – Klient

Udostępnij:

Potrzebujesz pomocy?

Pogotowie jakościowe

    Proszę o kontakt