Cyfrowa kontrola seryjna (Projektor pomiarowy)

Udostępnij:

Projektor pomiarowy pozwala szybko wykonać dokładny pomiar określonych parametrów detalu.

Dzięki wykorzystaniu połączenia funkcji mikroskopu, komputera oraz projektora tworzymy program, który automatycznie weryfikuje wskazane obszary, kwalifikując detal, jako zgodny bądź nieprawidłowy. Program ten tworzony jest w oparciu o dane przeniesione bezpośrednio z rysunku detalu dostarczonego przez Klienta. Badaniu, przy użyciu tej metody, poddawane są wyznaczone przez klienta obszary obejmujące jeden bądź kilka wymiarów wraz z ich tolerancjami. W tym samym czasie możliwa jest kontrola wymiarów wielu detali – dokładnie tylu, ile jest w stanie uchwycić kamera projektora. Zastosowana metoda weryfikacji wymiarowej daje pewny i jednoznaczny wynik. W ten sposób kontrola jakości przebiega znacznie szybciej a przeprowadzenie jej w sposób automatyczny pozwala wykluczyć błąd operatora.

  • Inspekcja projektorem pomiarowym – weryfikacja detalu na podstawie podanych przez klienta parametrów zaprezentowana w postaci raportu kontrolno-pomiarowego.
  • Inspekcja seryjna – automatyczna kontrola wymiarów partii detali, weryfikująca kontrolowany parametr z jednoczesnym rozróżnieniem sztuk OK i NOK.
sgp quality lab_projektor pomiarowy

Wykorzystanie projektora pomiarowego do rozwiązania problemu Klienta

Nowy Klient zaobserwował niezgodność wymiarową nitów wykorzystywanych w procesie produkcyjnym. Chcąc szybko skontrolować i odseparować niezgodne elementy zgłosił się do SGP Quality Lab. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu była cyfrowa analiza.

Czytaj więcej

Kontakt z ekspertem

Zdjęcie Bartłomieja Szybeckiego

Bartłomiej Szybecki
Key Account Manager

+48 884 311 422
bartlomiej.szybecki@sgpgroup.eu

Galeria zdjęć

Wykorzystana maszyna

Projektor

Cyfrowy projektor pomiarowy IM-7020 skraca czas pomiarów seryjnych przy użyciu cyfrowego mikroskopu.

Czytaj więcej

Etapy pracy

Ikona Telefon

1.Zainteresowanie

Ikona Oferta

2.Oferta

Ikona Uścisk dłoni

3.Zamówienie

Ikona walidacja

4.Realizacja

5.Raportowanie